Jdi na obsah Jdi na menu
 


britská kočka

25. 2. 2008

britská kočka

Oči má kulaté,velké. mají  oranžovou nebo měděnou. ale také modrou. patří do skupiny koček s krátkou srstí. Je to středně velká až velká kočka. Srst je krátká a hustá. Hlava je masitá,kulaté má širokou lebku. čumáček má  krátký,široký, rovný s lehkým prohnutím. Bradu silnou. Uši jsou malé lehce zakulacené, široko od sebe posazené.Modrá britská krátkosrstá kočka byla vyšlechtěna na konci 19. století v Anglii.Tato kočka je obecně impozantním zjevem, pro který se již v minulém století stala velice oblíbenou. Zpočátku byly do chovu britských krátkosrstých koček často zakřižovány perské kočky, aby byla osvěžena krev a upevněna barva očí a typ. Proto se dodnes stává, že se v krátkosrstém vrhu objeví dlouhosrsté koťátko.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:)

(andrea, 14. 10. 2013 15:09)

ťuťuuu tu budem mýt a je to hezká stránka!!

pro Leníka

(správce, 26. 12. 2008 11:11)

Ahoj,je těžko jestli to půjde nebo ne.Můj bratranec je též alergický na srst,a i přezt to si britského kocourka koupili a je to už 4roky vpohodě.Žádné příznaky.Takže si myslím že by to šlo...že by se snad s tvojí mamkou sneslo,ale nejlepší bude zajít se poradit za veterinářem.

prosím odpovězte

(Leník, 25. 12. 2008 21:27)

Ahoj jmenuju se Lenka a chtělibysme kotě Britské kočky ale moje mamka má alergii a srst ...Myslíte že by se snesly???Prosím odpovězte...DiK