Jdi na obsah Jdi na menu
 


DNE 21.1.08 ZVEŘEJNĚNO

21. 1. 2008

Nechutnou zábavu si zvolila skupina mladých Čechů, kteří si uspořádali zahradní oslavu. Posilněni alkoholem část večera trávili sledováním souboje kočky se psem, kterého na bezmocné zvíře poštvali. Kočku předtím opili alkoholem. Vše si natočili na videokameru. Jejich zábava se objevila na jednom internetovém serveru. O případ se již zajímá policie:

Vše se podle titulků ve videu stalo 23. června loňského roku. Video s děsivými scénami se nyní objevilo na internetu s názvem „PES vs. KOČKA (a něco navíc)“.

Zveřejňujeme několik fotografií ze zmíněného videa.

Mladíci nalili do kočky alkohol
Video začíná záběry na dvojici mladíků, která drží kočku pod krkem u stěny a z lahve jí do tlamy lijí alkohol, přičemž se s ní baví jako se svým zajatým soupeřem: „kamaráde, nehraj si s náma, si myslíš, že když budeš škrábat si pomůžeš..?“

Kočku pak pustí a záběr se přesune na část trávníku vedle stolů, u kterých sedí skupina mladíků a dívek. Skupina sleduje, jak se pes bojového plemena baví útokem na bezmocnou kočku, které se ježí chlupy na zádech a snaží se útok psa přežít. „Pes se baví, ale ta kočka je v p....,“ komentuje jeden z mladíků děsivou scénu.Obrazek

Dlouhý záběr na umírající zvíře

Pes se postupně dostane do transu a přestane reagovat na pokyny svého pána, aby přestal. Nakonec ho jeden z mladíků chytí, aby v detailu kamery zjistili, zda už má na čumáku krev či nikoli. Pak pustí psa opět do útoku.

Pokousaná kočka vříská a to už nevydrží dívčí část společnosti, která zorganizovala tuto děsivou zábavu. „Ať už ji pustí,“ nabádá dívčí hlas. Jenže mladíci ještě krvavé podívané nemají dost. „Vem si ji! Zabij ji!“ nabádá psa jeden z nich.

Utrpení polomrtvého zvířete je dokonáno, když jeden z nich šlápne kočce na hlavu. Pak opět pustí psa. „Žije, nežije?“ dohadují se mladí lidé v momentě, kdy pes okusuje bezvládné tělo kočky. Kameraman se pak vyžívá v detailním záběru na umírající zvíře, které z posledních sil cuká nohou až zcela znehybní.
Pes ohryzává tělo mrtvé kočky.            

    Utrpení polomrtvého zvířete je dokonáno, když jeden z nich šlápne kočce na hlavu. Pak opět pustí psa. „Žije, nežije?“ dohadují se mladí lidé v momentě, kdy pes okusuje bezvládné tělo kočky. Kameraman se pak vyžívá v detailním záběru na umírající zvíře, které z posledních sil cuká nohou až zcela znehybní.                                Obrazek              

      V závěru filmu jsou v detailních záběrech do obličejů natočeni vybraní účastníci party. Film končí básničkami dvou mladíků: „kočička byla mladičká“ či „kočička bez jednoho očička.“ Kameraman po úmrtí zvířete obrátil objektiv směrem k účastníkům, řada z nich je velmi dobře rozpoznatelná. Autor se pod své filmové dílo podepsal jako Dalibor PG.

Obrazek

Případ již vyšetřuje policie a závěrečná sekvence bude pro detektivy neocenitelnou stopou.

Provozovatel serveru, kde bylo video umístěno, ho již stáhnul. "Na serveru je obrovské množství videí. Pokud se o nějakém nevhodném dozvím, okamžitě ho odstraním, jako v tomto případě," řekl Novinkám provozovatel serveru Uloz.cz Miroslav Valenta.

Zveřejnění na internetu jako chlouba

„Jsou různé důvody, proč jsou videa zachycující týrání zvířat na internetu. Může to být proto, že je potřeba lidi upozornit na to, že se takové věci dějí, a to my schvalujeme. Jiná věc je, a to je tento případ, když to člověk dá na internet proto, aby se pochlubil. To je samozřejmě hnus,“ řekla Novinkám mluvčí Nadace na ochranu zvířat Alena Heinová.

„Je ale třeba hledat příčinu, která je v podstatě v tom, že mladí lidé žijí v určité společnosti, ve které je nadřazenost člověka nad zvířetem historicky daná,“ uvedla.

čerpáno z www.novinky.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vizitka mládeže

(heartlessLucky, 22. 11. 2008 15:54)

Pokud naše děti a mladé lidi vychovávají počítače a ne rodiče,pak to takhle vypadá.Jkaé je chování ke zvířatům,takové je chování k lidem.

frůza

(ochránce, 21. 1. 2008 17:34)

je to strašné jak někdo může něco takového udělat.JE to barbarství.Měli by být celí život za mřížemi.4lověk zabije zvíře dostane podmínku .Ale když zvíře člověka tak je usmrceno.Ať je vše spravedlivé!!!!!