Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tráva/květiny PRo kočky

31. 10. 2009

Okousává vám vaše kočka kytičky doma?Tak jí nasaďte trávu!Kvalitní granule také pomáhají tomuto trávení,ale nejlepší jsou tyto rostlinky:

    Proč vlastně kočky požírají trávu? :neznám kočku,která by neměla řáda trávu.nejen že jim dodá vitamíny ale také pomáhá pročišťovat kočičí žaludek od chomáčku srsti,kterou váš miláček snědl při péči o ní.

   Pokud vašeho mazlíčka pouštíte ven,nemusíte nic řešit.Kočička si najde travičku sama.Jen dávejte pozor na postřiky trávníků,abyste nespůsobili vaší kočce vážné zdravotní problémy.

   Jestli máte "bytovou" kočku tak se jí sami musíte obstarat zdroj trávy.Může vám začít okousávat vaše rostlinky,POZOR na jedovaté!!!

  Venku si můžete všimnout že kočky nejraději okousávají trávu s dlouhými a tvrdými stébly.Můžete si takový kus trávníku buď vyrýpnout nebo si nadit jiné:

     šáchor-existuje mnoho druhů.Kočkám nejvíce chutná druh Cyperus alternifolius nebo druh Cyperus zumula.

     jinak taky neohrnou čumáček nad růzdnými druhy obilí,nebo bylinami jako je  pažitka, tymián, kozlík lékařský, šajvěj.

     alternativou pro pokrytí potřeby zelených rostlin jsou speciální pasty. Existují pasty přímo proti trichobezoárům (smotkům chlupů), které pomáhají průchodnosti spolykané srsti trávicím ústrojím nebo pasty s obsahem trávy.

zdroj: www.rozmalka.webnode.czz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář